Mikroplyš jako král tepla a pohodlí – pozvěte ho do své ložnice i vy

povlečení mikroplyš

V ložnici vám tento materiál nabídne jen samé výhody. Nádherně hřeje, je teplý a hebký na omak, skvěle vypadá, snadno se udržuje a jako bonus se pyšní i antibakteriálními vlastnostmi. Mikroplyš vás zkrátka nadchne.

A jaký vlastně je? Představte si teď, že jste se vrátili do dětství a usínáte obklopeni hromadou svých nejoblíbenějších plyšových hraček, které vás hladí po tváři a příjemně hřejí. Tak přesně takové je povlečení mikroplyš. Svůj původ má ve 100 % polyesteru a lze z něj vyrobit opravdu vše – od prostěradel až po dekorativní povlaky na polštáře.

Mikroplyš jako povedenější bratříček fleecu

Pokud se podíváme do historie, zjistíme, že pro mikrovlákna se začala psát v 50. letech minulého století. Stáli za ní japonští vývojáři – pod jejich taktovkou spatřil jako první světlo světa umělý semiš a hned po něm fleece. Ano, jde o skvělý materiál – ovšem se značným sklonem ke žmolkovatění, což není pro ložnici právě vhodné. A tak se zrodil současný mikroplyš.

Dopřejte si příjemné teplo v ložnici během celého roku

Dnes dělají mikroplyšová prostěradla 200×220 společnost spáčům po celém světě – a to zejména v chladném období roku. Umí totiž příjemně zahřát, ale díky skvělým termoregulačním vlastnostem se na nich zároveň nezpotíte. A totéž lze říci i o povlečení z mikroplyše.

Nežmolkovatí, vypadá dlouho krásné a snese i běžnou údržbu. Navíc ho rozhodně nemusíte žehlit ani jinak náročně upravovat. Rychle schne a po opětovném povlečení bude okamžitě vypadat exkluzivně.

Umí napodobit i beránčí kůži

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*